Про кашель

Про кашель – розповідь про кашель та про те, який він буває. Виводимо на необхідність його лікування

Кашель — досить поширений симптом, який є надто неспецифічним, проте може дуже багато розповісти нам, якщо правильно зібрати інформацію. Перш за все, кашель – це захисний рефлекс організму, тому слід обов’язково спробувати з’ясувати причину його появи. Виявлення причини дозволить ефективніше боротися з ним. Що кашель може нам «розповісти»? Звертаємо…

Читати більше

Про кашель при COVID-19 – розповідаємо про інфекцію та доречність Аброл®

Пандемія COVID-19, на жаль, триває, і, хоча війна в Україні відсунула профілактичні заходи на задній план, загроза інфікування залишається актуальною. Вчасні щеплення, носіння масок, миття рук та дотримання дистанції сьогодні для багатьох є недоступними. Відсутність нормальних санітарних умов, скупчення людей, неналежне харчування, постійний стрес, загострення хронічних захворювань та виснаження…

Читати більше

Про кашель при COVID-19 – розповідаємо про інфекцію та доречність Аброл®

Пандемія COVID-19, на жаль, триває, і, хоча війна в Україні відсунула профілактичні заходи на задній план, загроза інфікування залишається актуальною.

Вчасні щеплення, носіння масок, миття рук та дотримання дистанції сьогодні для багатьох є недоступними. Відсутність нормальних санітарних умов, скупчення людей, неналежне харчування, постійний стрес, загострення хронічних захворювань та виснаження організму загалом є передумовою зростання кількості інфікованих коронавірусом, імовірно, зі збільшенням випадків із важким перебігом та летальними наслідками.

Тому, за можливості, слід дотримуватись необхідних профілактичних заходів, щоб вберегти себе, а також розуміти, при яких симптомах слід звертатись по допомогу.

Слабкість, погіршення самопочуття, кашель та нежить — основні симптоми практично всіх гострих респіраторних вірусних інфекцій, які циркулюють цілорічно, але особливо активно – в осінньо-зимовий період.

Чи є ознаки, за якими можна зрозуміти, що саме ці прояви свідчать про інфікування коронавірусною інфекцією?

1. По-перше, зверніть увагу на почерговість появи симптомів.

Наприклад, для грипу характерним є дебют із кашлем, а власне для COVID-19 підвищення температури (гарячка) переважно є першим симптомом початку хвороби. Надалі з’являються кашель та м’язовий біль, а також біль у горлі та біль голови. Потім доєднуються скарги на нудоту й блювання, а ще згодом – діарея (пронос). Ця послідовність появи симптомів коронавірусної інфекції є найбільш імовірною, але, звичайно, можливі різні варіанти.

Якщо порівнювати з грипом, то кашель з’являється раніше за підвищення температури. Зазвичай, після кашлю доєднуються м’язовий біль та біль голови, біль у горлі, і вже потім — гарячка. Діарея, нудота й блювання можуть з’явитися після перерахованих вище симптомів, а можуть бути відсутні.

2. По-друге, специфічні симптоми. Для коронавірусної інфекції, на відміну від грипу, є характерним виражене відчуття нестачі повітря (за рахунок специфічного ураження легень).

Звичайно, треба не забувати й про втрату нюху та смаку, які вважають практично патогномонічними (характерними тільки для цієї хвороби) симптомами.

Коронавірусна інфекція, в залежності від штаму вірусу, наявності попередніх щеплень або вже перенесеної ковідної інфекції, від загального стану організму, може перебігати з мінімальними симптомами або навіть практично без них.

Звичайно, тест на COVID-19 та інформація щодо контакту з хворою на коронавірус особою теж важливі для постановки діагнозу.

Але у випадках, коли симптоми є мінімальними, людина може вважати, що це «проста застуда», а не загрозливий COVID-19, продовжувати звичний спосіб життя та інфікувати інших людей.

Щоб уникнути цього, будьте свідомими щодо свого здоров’я та здоров’я оточуючих, вчасно помічайте щонайменші симптоми та пройдіть тестування на ковідну інфекцію.

Важливо, що кашель при коронавірусній інфекції сухий, але дуже інтенсивний та тривалий, він виснажує. Кашель може тривати кілька тижнів, навіть після того, як інші симптоми хвороби поступово зменшуються та зникають, і зазвичай потребує медикаментозного втручання.

Ефективним засобом у зниженні інтенсивності та поступовому усуненні кашлю є амброксолу гідрохлорид. Він полегшує утворення та виведення слизу з дихальних шляхів, тому зменшує симптоми кашлю. Цей ефект досягається за рахунок двох механізмів:

  • Активація мукоциліарного кліренсу (стимулює війчастий епітелій слизової дихальних шляхів) та розрідження слизу, який у такому стані легше вивести назовні.
  • Крім того, амброксолу гідрохлорид чинить протизапальну дію, зменшуючи вивільнення прозапальних цитокінів.
  • Ще є місцевий анестезуючий ефект (зниження подразнення кашльових периферичних рецепторів).
  • Також важливим є те, що ця діюча речовина сприяє підвищенню секреції легеневого сурфактанту в альвеолах, що є важливим при ураженні легень.

Враховуючи, що кашель при коронавірусній інфекції є одним з основних симптомів, до того ж досить тривалим та виснажуючим, він потребуватиме лікування. Для того, щоб препарат можна було ефективно призначати пацієнтам різних вікових категорій, амброксолу гідрохлорид під торговою назвою Аброл® випускають для зручності у різних лікарських формах у відповідних віковим потребам дозуваннях.

Так, дітям від 6 років та дорослим можна призначати Аброл® у таблетках по 30 мг.
При тривалому кашлі та супутній хронічній бронхолегеневій патології для дорослих та дітей від 12 років можна обрати Аброл® SR пролонгованої дії у дозуванні 75 мг в одній таблетці або капсулі.


Дітям до 6 років ліки рекомендовано давати у формі розчинів. Для інгаляцій є розчин Аброл® 15 мг у 2 мл. Також розчин можна використовувати й для перорального застосування у випадках, якщо сироп дитина не сприймає. Проте звертайте увагу на дозування: в розчині воно вище (7,5 мг в 1 мл), ніж у сиропі (3 мг в 1 мл).

Так, дітям від 6 років та дорослим можна призначати Аброл® у таблетках по 30 мг.

При тривалому кашлі та супутній хронічній бронхолегеневій патології для дорослих та дітей від 12 років можна обрати Аброл® SR пролонгованої дії у дозуванні
75 мг в одній капсулі.

Дітям до 6 років ліки рекомендовано давати у формі розчинів та сиропів. Тому Аброл® представлений у сиропі з дозуванням 15 мг у 5 мл та 30 мг у 5 мл. Зверніть увагу, що муколітики дітям до 2 років рутинно не призначають, тільки за окремим показаннями та під спостереженням лікаря.

Для інгаляцій є розчин Аброл® 15 мг у 2 мл. Також розчин можна використовувати й для перорального застосування у випадках, якщо сироп дитина не сприймає. Проте звертайте увагу на дозування: в розчині воно вище (7,5 мг в 1 мл), ніж у сиропі (3 мг в 1 мл).

caution
Знайти Аброл® в аптеці