Про Аброл

Про Аброл® – розповідь про лікування різних видів кашлю

Кашель — захисна реакція організму, яка має нам допомогти позбутися стороннього тіла або слизу в дихальних шляхах. Усім відомо, що кашель є ознакою переважно респіраторної інфекції і має супроводжуватись нежитем, часто сльозотечею, підвищенням температури тіла та погіршенням самопочуття. Проте не слід забувати, що причина кашлю може бути зовсім не…

Читати більше

Чому Аброл® – розповідь-порівняння різних типів препаратів для лікування кашлю з перевагами амброксолу

Кашель знайомий усім, починаючи з дитячого віку. Він часто є надокучливим, може суттєво погіршувати сон та знижувати якість життя. Способи боротьби з кашлем є різні. З дитинства багато хто може пам’ятати горнятко гарячого молока з маслом та содою, гарячі компреси на груди та ще багато цікавих експериментів. Зрозуміло, що…

Читати більше

Чому Аброл® – розповідь-порівняння різних типів препаратів для лікування кашлю з перевагами амброксолу

Кашель знайомий усім, починаючи з дитячого віку. Він часто є надокучливим, може суттєво погіршувати сон та знижувати якість життя.

Способи боротьби з кашлем є різні. З дитинства багато хто може пам’ятати горнятко гарячого молока з маслом та содою, гарячі компреси на груди та ще багато цікавих експериментів. Зрозуміло, що сьогодні подібні методики практично не застосовуються, натомість маємо різноманіття препаратів від кашлю.

Звичайно, ліки треба приймати за призначенням лікаря, але, на жаль, трапляються ситуації, коли отримати фахову консультацію немає можливості, а допомога потрібна.

Які препарати можуть допомогти зменшити прояви кашлю або й усунути його?

Спочатку слід зрозуміти характер самого кашлю: вологий (з утворенням мокротиння) чи сухий. Якщо кашель вологий, тоді потрібні так звані муколітичні препарати (розріджують харкотиння). Сухий кашель може потребувати протикашльових ліків.

Сухий кашель

В перші 2–3 дні при респіраторних вірусних інфекціях кашель спочатку сухий, але потім він стає вологим. Може бути сухий кашель вже в період одужання, коли поступово відновлюється слизова дихальних шляхів — він триває до 3 тижнів. І ще варіант хронічного сухого кашлю (триває довше трьох
тижнів) — дуже часто його причина є неінфекційною (наприклад тютюнокуріння, шкідливе виробництво, респіраторні алергози); навіть не пов’язані з дихальною системою (шлунково-стравохідний рефлюкс, застійна серцева недостатність, аскаридоз, побічна дія ліків — наприклад, при артеріальній гіпертензії часто приймають інгібітор ангіотензинперетворюючого фактору; як побічний ефект — кашель).

У разі сухого кашлю часто можуть призначати так звані протикашльові препарати, тобто такі, що пригнічують кашльовий рефлекс. Ці препарати можуть бути центральної дії (впливають на кашльовий центр у довгастому мозку) або периферичної (знижують чутливість кашльових рецепторів слизової дихальних шляхів). У разі вологого кашлю призначення протикашльових препаратів є категорично протипоказаним. Це може призвести до значних ускладнень та критичного погіршення здоров’я.

Є ще окрема категорія препаратів — лікарські трави: термопсис, алтея, подорожник, плющ тощо. Їхня дія є м’якою, не завжди докладно вивчений механізм, крім того, самі рослинні збори не мають чіткого дозування діючої речовини та можуть провокувати алергічні реакції.

Отже, якщо кашель дуже тривалий та сухий — слід звернутись до лікаря для з’ясування причини.

Вологий кашель

Відомо, що найбільш поширеною причиною кашлю є респіраторні інфекції, а переважний варіант кашлю в цих випадках — вологий.

Для лікування вологого кашлю треба приймати муколітичні препарати або відхаркувальні. Вони розріджують харкотиння, в такий спосіб полегшуючи його виведення. Проте не всі муколітичні препарати мають однакову ефективність. Це пов’язано з механізмом їхньої дії. Частина відхаркувальних препаратів тільки розріджує мокротиння, інші чинять подразнюючу дію на слизову і, навпаки, посилюють кашель.

На тлі інших муколітиків вигідно виділяється амброксолу гідрохлорид, який, зокрема, випускається під торговою назвою Аброл®. Його перевагою в лікуванні кашлю є те, що амброксол діє в кількох напрямах. Крім того, що Аброл® сприяє розрідженню харкотиння, він також стимулює мукоциліарний кліренс. Це означає, що амброксол збільшує активність руху війчастого епітелію дихальних шляхів. Саме війки відіграють провідну роль у виведенні мокротиння з дихальних шляхів назовні. Ще один цікавий механізм — амброксол стимулює утворення сурфактанту в легеневих альвеолах. А чому це важливо? Справа в тому, що наявність сурфактанту є ключовою для нормального процесу газообміну в легенях, який може суттєво погіршуватись при респіраторних інфекціях.

Дозування

Аброл® є ефективним препаратом у боротьбі з вологим кашлем, і це його суттєва перевага. Крім того, важливо, що можна вибрати відповідне дозування та форму випуску. Щоб препарат був ефективним, він має бути в тій лікарській формі, яка відповідає віку та стану пацієнта.

Саме тому Аброл® є для дорослих та дітей від 6 років у формі таблеток по 30 мг. А для більш старших дітей, від 12 років, та дорослих є також пролонгована форма — Аброл® SR по 75 мг. Така форма випуску тривалої дії необхідна при лікуванні хронічного вологого кашлю, що може супроводжувати хронічні захворювання бронхо-легеневої системи, вади розвитку або вроджені захворювання бронхів та легень у дітей.

Для дітей до 6 років, коли таблетки в принципі не рекомендовані, є зручна форма у вигляді сиропу з меншим дозуванням: 15 мг у 5 мл або 30 мг у 5 мл. Дітям до двох років муколітики призначає тільки лікар при відповідних показаннях.

Є ситуації, коли кращий ефект можна отримати, доставивши ліки саме туди, де вони й мали б діяти — муколітик безпосередньо до мокротиння. Для цього шляху введення є Аброл® розчин для інгаляцій — 15 мг у 2 мл. Розчин Аброл® також можна приймати й перорально. Але обов’язково правильно розрахуйте необхідну дозу: в 1 мл сиропу міститься 3 мг (якщо це дозування 15 мг у 5 мл) або 6 мг (дозування 30 мг у 5 мл) амброксолу, тоді як розчин Аброл® містить вищу дозу — 7,5 мг в мл.

Вчасно звертайтеся до лікаря та бережіть себе!

caution
Знайти Аброл® в аптеці