Про Аброл® – розповідь про лікування різних видів кашлю
Кашель — захисна реакція організму, яка має нам допомогти позбутися стороннього тіла або слизу в дихальних шляхах. Усім відомо, що кашель є ознакою переважно респіраторної інфекції і має супроводжуватись нежитем, часто сльозотечею, підвищенням температури тіла та погіршенням самопочуття.
Проте не слід забувати, що причина кашлю може бути зовсім не інфекційного походження:
- респіраторні алергози;
- психогенний кашель;
- вади розвитку органів грудної порожнини;
- патологія серцево-судинної системи;
- ГЕРХ (гастроезофагеальна рефлюксна хвороба);
- гельмінтози (зокрема аскаридоз);
- об’ємні утворення грудної порожнини або черепа.
Все це може супроводжуватися кашлем, часто дуже тривалим. У такому разі він може впливати на якість життя, порушуючи сон та денну активність.
Власне тому при наявності кашлю варто звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину та отримати дійсно адекватне та ефективне лікування.
Сам по собі кашель є дуже інформативним, і спеціалісту досить просто встановити причину.
Слід звертати увагу на:
- характер;
- тривалість;
- наявність супутніх симптомів;
- умови його появи.
Кашель може бути вологим (продуктивним, із виділенням мокротиння) та сухим (непродуктивним, без виділень).
Вологий кашель супроводжує більшість інфекцій дихальних шляхів, навіть якщо в перші кілька днів хвороби він був сухим.
Власне сухий кашель, який не переходить у продуктивний, характерний часто для неінфекційних причин, а також при ураженні верхніх дихальних шляхів: трахеїт, ларингіт, фарингіт. Але це у разу, якщо збудник не спускається в нижчі відділи дихального тракту. Якщо доєднуються бронхіт або пневмонія, кашель точно стає вологим.
У випадках сухого непродуктивного кашлю, спричиненого неінфекційними агентами, або постінфекційного (триває до відновлення слизової дихальних шляхів після запалення, коли збудливість кашльових рецепторів поступово знижується) — він може тривати довше трьох тижнів, навіть до трьох місяців.
Дуже тривалий сухий кашель має стати причиною обов’язкового звернення до лікаря.
Також кашель є різним за тривалістю. Респіраторна інфекція верхніх дихальних шляхів може починатися з сухого кашлю, що триватиме 2–3 дні, а потім, у міру ураження нижчих відділів дихальної системи, ставати вологим. Тоді кашель може тривати до 2–3 тижнів.
Проте найбільш поширеним є варіант продуктивного кашлю при інфекційних респіраторних захворюваннях — тут вам допоможуть відхаркувальні препарати (муколітики).
Звичайно, є відомі немедикаментозні засоби, що можуть пом’якшити симптоми кашлю:
- вологе тепле повітря;
- достатнє пиття;
- народні відхаркувальні засоби – тепле молоко (якщо нема непереносимості лактози) із содою, маслом та медом (якщо не маєте на нього алергії).
Це неспецифічні методи впливу, які можуть підходити не всім та не завжди давати бажаний ефект.
Очевидно, що кращий засіб боротьби з кашлем — це вплив на механізм його виникнення. Отже, муколітики, або відхаркувальні засоби — основа для лікування вологого кашлю.
https://www.traditionrolex.com/10Доведено ефективним та безпечним відхаркувальним засобом є амброксолу гідрохлорид, який випускається під торговою назвою Аброл®.
Доведено ефективним та безпечним відхаркувальним засобом є амброксолу гідрохлорид, який випускається під торговою назвою Аброл®.
Особливість амброксолу є в тому, що він має кілька напрямів дії:
- впливає на розрідження слизу, що полегшує його виведення з дихальних шляхів;
- активує мукоциліарний механізм (війчастий епітелій слизової дихальний шляхів, саме рух війок відіграє важливу роль в ефективному очищенні дихальних шляхів);
- амброксол чинить місцеву анестезуючу дію, знижуючи подразливість периферичних кашльових рецепторів;
- активує виділення сурфактанту в легеневих альвеолах, що дуже важливо для нормалізації газообміну при пневмонії).
Для зручності прийому він представлений у різних формах та дозуванні.
Для дорослих та дітей старше 6 років при респіраторних інфекціях, що супроводжуються вологим кашлем — Аброл® у таблетках по 30 мг.
Для дорослих та підлітків від 12 років у разі хронічного захворювання дихальних шляхів, яке супроводжується дуже тривалим продуктивним кашлем, – зручна у лікуванні пролонгована форма Аброл® SR у капсулах по 75 мг.
Також є Аброл® у розчині (15 мг/2 мл) для перорального прийому та інгаляцій (показання для застосування — бронхіт, пневмонія, хронічні захворювання з утворенням слизу в дихальних шляхах). Інгаляції з Аброл® можна призначати і дітям, і дорослим.
Для діток до шести років є сироп (15 мг 5 мл; для дітей від 6 років — 30 мг 5 мл), також можна використовувати й розчин Аброл®, якщо дитина не переносить сироп.
Зверніть увагу на особливості призначення відхаркувальних засобів для дітей. Оскільки у маленьких дітей кашльовий рефлекс ще не надто активний, а слизу утворюється досить багато, процес звільнення дихальних шляхів від нього може буде недостатньо ефективним. Саме тому дітям раннього віку ЗАБОРОНЕНІ будь-які протикашльові засоби (винятком є окремі захворювання, при яких сухий кашель є основним симптомом, що може суттєво загрожувати здоров’ю та життю — наприклад кашлюк; об’ємні утворення головного мозку або органів грудної порожнини; вроджені вади розвитку).
Дбайте про своє здоров’я та вчасно звертайтеся до лікаря!