Трахеїт: симптоми, діагностика, лікування, небезпека

Трахеїт: симптоми, діагностика, лікування, небезпека

На перший погляд трахеїт – це хвороба легка і ніякої небезпеки для життя людини не несе. Насправді все так і є, але в тому випадку, якщо вчасно діагностувати це захворювання, встановити причину трахеїту і зайнятися правильним його лікуванням.

Ускладнюється все тим, що трахеїт як такий не існує сам по собі. Практично завжди він тягне за собою такі захворювання, як риніт або фарингіт, а також вражає дихальні шляхи з розвитком ларинготрахеїту або трахеобронхіту.

Небезпечний кашель

Починається все з кашлю, завдання якого – вивести з дихальних шляхів людини чужорідні тіла або патологічний секрет. Про кашель всі добре знають, оскільки це своєрідний захист організму, і причин виникнення такого захисту може бути більше п’ятдесяти. Кашель може супроводжувати захворювання навколоносових пазух, серцево-судинної системи, захворювання шлунково-кишкового тракту, бути наслідком вживання деяких лікарських препаратів, вірусних інфекцій, порушення роботи або пошкодження дихальних шляхів.

Оскільки більшість збудників інфекцій дихальних органів непостійні у зовнішньому середовищі, зараження може відбутися при безпосередньому контакті з хворим. Розвиток трахеїту можливий також на тлі таких хвороб, як ГРВІ, краснуха, кір, вітряна віспа, грип, скарлатина.

Трахеїт провокується такими бактеріями:

  • бактерії виду стрептокока (S pyogenes);
  • семофільні інфекції типу B (Hib);
  • пневмококи;
  • стафілококи;
  • паличка інфлюенци;
  • анаероби;
  • мoraxella catarrhalis;
  • бактерициди;
  • представники роду Klebsiella;
  • представники роду Pseudomonas;
  • представники роду Peptostreptococcus;
  • представники роду Prevotella.

Трахеїт може також виникати у людей, що палять, або у людей, яким регулярно доводиться вдихати різні отруйні речовини, такі як хімікати, фарби, бензин, отруйний дим і т.п. Пил в приміщенні також може викликати трахеїт, особливо якщо людина схильна до алергічних реакцій.

Симптоми та діагностика трахеїту.

Головним проявом трахеїту, як відомо, є хворобливий сухий кашель або кашель, що супроводжується виділенням мокротиння. Спочатку кашель може бути незначним, але з часом все більше і більше переходити в нав’язливий або навіть в нападоподібний. До такого виду кашлю можуть ще додаватися і головний біль, а також печіння в області за грудиною. Подібний кашель найчастіше мучить людину вночі і вранці, під час плачу, сміху, зміни температури повітря.

Дуже часто такий нав’язливий кашель призводить до загальної слабкості організму людини, підвищення температури тіла, утрудненого або гучного дихання або навіть дихальної недостатності, стискання ребер при глибокому вдиху, утруднення при ковтанні, болю в горлі, втрати голосу і т.д.

При виявлених симптомах найкраще довіритися медичним обстеженням, а не намагатися в домашніх умовах вилікуватися. Адже можна лікуватися від звичайної застуди або грипу, приймати звичайні препарати проти кашлю, не розуміючи, чому народні або самопризначені лікувальні препарати безсилі в боротьбі з такою застудою, і не підозрювати, яке захворювання і які можливі наслідки ховаються за подібними симптомами.

Отоларинголог – лікар, який спеціалізується на дихальній системі людини, – крім професійного обстеження, може призначити додаткові дослідження. Серед них: ендоскопія або рентген. А подібні процедури не можна зробити в домашніх умовах.

При неправильному діагностуванні і лікуванні трахеїту, можуть виникнути ускладнення і поширитися запальний процес верхніх дихальних шляхів на слизову дихальних шляхів, розташованих нижче. Найбільш небезпечним таке ускладнення є у дітей та людей старшого віку.

Щоб позбутися неприємного, болючого і нав’язливого кашлю, що тільки заважає жити нормально, потрібно лікувати не тільки сам трахеїт, а й направити зусилля, щоб ліквідувати ті чинники, що сприяли трахеїту.

Сприяти появі інфекційного трахеїту може слабкий стан макроорганізму, спостерігати яке можна при наявності хронічних інфекційних хвороб – тонзиліту, гаймориту, аденоїдів, пародонтиту, хронічного отиту. Крім того, впливати на виникнення трахеїту можуть імунодефіцитні стани, такі як наслідки променевої або хіміотерапії, а також наслідки соматичних захворювань – серцева недостатність, хронічний гепатит, ревматизм, цироз печінки, ішемічне захворювання серця, хронічна ниркова недостатність, виразкова хвороба шлунка, цукровий діабет і т.д.

https://www.traditionrolex.com/12

Медичні дослідники виділяють таку класифікацію трахеїту:

1. Алергічний;

2. Інфекційно-алергічний;

3. Інфекційний;

     a. бактеріальний;

     b. вірусний;

     c. бактеріально-вірусний (змішаний).

За характером діяльності трахеїт поділяють на гострий – виникає несподівано і триває в середньому два тижні, і хронічний – в нього може переходити гострий трахеїт, викликає зміни слизової оболонки трахеї, які можуть мати гіпертрофічний або атрофічний характер.

Аброл допоможе позбутися від болісного кашлю!

Медичний препарат Аброл застосовується у разі простудних захворюваннь, в тому числі і при кашлі. Препарат надає секретолітичну терапію при хронічних або гострих бронхо-пульмональних захворюваннях, які пов’язані з ослабленням просування слизу і порушенням бронхіальної секреції.

Крім того, Аброл є муколітичним засобом, особливість дії якого полягає в тому, що подібний засіб розріджує мокротиння, при цьому не збільшуючи її в обсязі. Лікарі-отоларингологи призначають хворим, що страждають на гострий та хронічний трахеїт, бронхіальну астму, пневмонію, а також для надання патогенетичного впливу на процес запалення в дихальних шляхах саме муколітичні засоби.

Слід знати, що препарат Аброл забороняється вживати пацієнтам, у яких яскраво виражена гіперчутливість до амброксолу гідрохлориду або до інших компонентів препарату.

Щоб дізнатися, як діє препарат і з якими препаратами може взаємодіяти, варто ретельно вивчити Інструкцію Аброл.

Інструкція
caution
Знайти Аброл® в аптеці