Бронхіт та його ускладнення: від гострого бронхіту до хронічного

Бронхіт та його ускладнення: від гострого бронхіту до хронічного

Бронхи в організмі людини являють собою трубки, які пов’язують між собою трахею з тканиною легень. Щоб потрапити в тканину легенів, повітрю необхідно пройти через цілу мережу трубок і трубочок – так званих бронхів і бронхіол, які в свою чергу є частинами двох головних бронхів, пов’язаних з трахеєю. Через мініатюрний мішечок, розташований в самому кінці однієї з маленьких трубочок, повітря надходить у кров людини.

Такий складний і довгий процес – частина дихальної системи людини. Збій роботи цієї складної системи значно ускладнює нормальний процес роботи всього організму, і проявляється він у вигляді бронхіту. При бронхіті запалюються бронхи, а в їх просвіт виділяється занадто багато слизу.

Якщо дане захворювання не діагностувати вчасно і не вилікувати, гострий бронхіт може перейти в хронічний. Ці дві стадії захворювання мають свої симптоми.

Симптоми гострого бронхіту:

  • низький грудний затяжний кашель, особливо інтенсивний ночами (найчастіше з’являється завдяки вже наявній застуді або гострій респіраторній інфекції, грипу, або ж виникає паралельно з ними);
  • підвищення температури тіла;
  • загальна слабкість тіла;
  • закладення носа, нежить;
  • нездужання;
  • хворобливі відчуття в області грудної клітини і м’язів черевного преса після частого кашлю.

На початку захворювання кашель сухий з мокротою, яка важко відокремлюється. Пізніше кашель стає більш м’яким і вологим, рясно відступає слизова (або, як часто буває, слизисто-гнійна) мокрота, в легенях з’являються вологі і сухі хрипи. Через декілька днів стан хворого поліпшується, хоча кашель може тривати ще протягом декількох тижнів. Якщо разом з хворобою не відступає висока температура, це може служити сигналом можливого розвитку ускладнень та участі бактеріальної інфекції.

Симптоми бронхіту:

  • низький грудний затяжний кашель, особливо інтенсивний ночами (найчастіше з’являється завдяки вже наявній застуді або гострій респіраторній інфекції, грипу, або ж виникає паралельно з ними);
  • скарги на гнійну мокроту;
  • пітливість вночі;
  • слабкість;
  • стомлюваність;
  • нездужання;
  • поява задишки.

Як правило, такий вид бронхіту виникає у дорослих. Найчастіше це трапляється при тривалому подразненні бронхів – пари хімічних речовин, пил, сигаретний дим чи вихлопні гази, або після раніше перенесених бронхітів. Для курців особливі зміни в кашлі і зовсім можуть бути не помітними, а скоріше стають більш звичним явищем.

Класифікація бронхітів:

  • за клінічним перебігом – гострий і хронічний бронхіти;
  • по тяжкості лікування – легкої, середньої та важкого ступеня.

Ускладнення бронхіту:

При несвоєчасному або неправильному лікуванні гострого бронхіту можливі ускладнення. Найбільш поширеним ускладненням бронхіту є бронхопневмонія. Вона починає свій розвиток внаслідок зниженого імунітету і накопичення бактеріальної інфекції. Якщо хворому довелося вже неодноразово перенести гострий бронхіт (більше трьох разів на рік), то це може привести до переходу запального процесу в хронічну форму. Позбавити людину від хронічного бронхіту можуть такі чинники, як зміни клімату, відмова від куріння, зміна місця роботи.

Якщо ж хронічний бронхіт прогресує, можуть виникнути повторні гострі пневмонії, а при тривалій їх формі – це може привести до хронічної хвороби легенів. При подібних змінах бронхіального дерева може йти мова про передастменний стан і підвищення ризику виникнення бронхіальної астми. Крім того, ускладнення хронічного бронхіту незабаром можуть також викликати легеневу гіпертензію, серцево-легеневу недостатність, емфізему легенів або бронхоектатичну хвороба.

Як діагностувати бронхіт:

Скажемо вам відразу, що не варто випробовувати свою долю, займатися самовизначенням свого діагнозу і призначенням самолікування. Діагностувати різні форми бронхіту можна і потрібно тільки за допомогою медичної експертизи та лабораторних аналізів:

  • крові (загального, біохімічного та імунологічного);
  • загального аналізу сечі;
  • ехокардіографії, ЕКГ;
  • рентгенографії легких;
  • мікробіологічного аналізу мокротиння;
  • бронхографії і бронхоскопії;
  • спірометрії і пікфлоуметрії.

Результати перерахованих вище аналізів не тільки покажуть всю картину перебігу захворювання, а й багато чого розкажуть про кашель.

Профілактика бронхіту.

Щоб запобігти багатьом можливим захворюванням бронхолегеневої системи, в тому числі хронічного і гострого бронхіту, достатньо дотримуватися простих правил:


1. Ліквідація, уникнення або хоча б зменшення впливу на організм провокуючих бронхолегеневі захворювання факторів: забрудненість повітря, куріння, запиленість, різкий перепад температур, холодне сире повітря;

2. Своєчасне і правильне лікування виявлених інфекцій або інфекційних захворювань;

3. Підвищення імунітету;

4. Здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок (алкоголю та куріння);

5. Профілактика алергічних проявів.

Лікування бронхіту.

Найчастіше лікарі рекомендують лікування бронхіту у відділенні пульмонології, якщо ж форма бронхіту легка, то можливо і амбулаторне лікування. При лікуванні бронхіту необхідно лікувати не тільки саме захворювання, а й супутні йому фактори – усунення інфекції і провокуючих чинників. Також призначають препарати від кашлю. Це означає, що лікування має бути комплексним. При виникненні бронхіту важливим фактором є проходження повного курсу лікування, оскільки залишки інфекції в організмі можуть спровокувати ремісію і зворотний процес прогресування хвороби.

Приймайте лікарський препарат «Аброл» при кашлі, простудних захворюваннях, щоб уникнути можливих ускладнень загального стану і виникнення бронхіту. Цей препарат здатний надати секретолічну терапію при гострих або ж хронічних бронхо-пульмональних захворюваннях, пов’язаних з ускладнене просуванням слизу або порушенні бронхіальної секреції.

Дане муколитическое засіб сприяє тому, щоб розчинити мокроту, не збільшуючи, при цьому, її в обсязі. Лікарі-отоларингологи призначають медичний препарат «Аброл» при бронхіальній астмі, пневмонії, гострому і хронічному бронхіті або трахеїті, інших захворюваннях і запаленнях дихальних шляхів.

Щоб дізнатися, як діє препарат, і з якими препаратами може взаємодіяти, перед вживанням варто ретельно вивчити Інструкцію Аброл.

Інструкція
caution
Знайти Аброл® в аптеці